Sis-Car » Blog » Opłacalność wypożyczenia auta

Czy wypożyczenie auta się opłaca?


Koszty wypożyczalni samochodowej

Współcześnie wiele osób rezygnuje z posiadania własnego samochodu, tłumacząc swoją decyzję względami finansowymi. Jakby nie patrzeć, utrzymanie samochodu kosztuje, i to całkiem sporo. Ciągle rosnące ceny paliw, ubezpieczeń oraz parkingów sprawiają, że przy typowej polskiej pensji własne auto może okazać się nieco za drogie.

Transport publiczny wciąż kuleje w naszym kraju, dlatego wiele osób którym zależy na terminowości wybiera taksówki. Koszt przejazdu taxi jest tylko nieco wyższy niż własnym autem, a przy tym nie ponosi się kosztów ubezpieczenia, tankowania czy nawet utraty wartości. Jest jednak jeszcze tańsza alternatywa, a mianowicie wynajem samochodu.

Zalety


Czy wynajem jest opłacalny? Jego podstawową zaletą jest stałość kosztów - niezależnie od pory dnia kosztuje tyle samo (a w taxi są taryfy). Dodatkowo, wynajmując samochód zyskuje się komfort przemieszczania - wyobrażacie sobie, ile kosztowałby przejazd taksówką np. z Warszawy do Poznania?! Jadąc autem z wypożyczalni będzie to znacznie tańsze.